Pisarski: To jest starcie dwóch politycznych rekinów

W starciu dwóch politycznych rekinów górą Barack Obama – tak drugą telewizyjną debatę między urzędującym prezydentem a Mittem Romneyem ocenia Zbigniew Pisarski, prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Podczas debaty w Hampstead w stanie Nowy Jork kandydaci odpowiadali na pytania publiczności. Zdaniem Zbigniewa Pisarskiego, urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych, był w czasie debaty naładowany pozytywną energią, w przeciwieństwie do pierwszego starcia z Romneyem w Denver. – To spowoduje odwrócenie trendu sondażowego, który był do tej pory negatywny dla Obamy – zaznaczył Pisarski.

W sondażu telewizji CNN zwycięstwo Obamy wskazało 46 procent ankietowanych. Zdaniem 39 procent respondentów, zwyciężył Romney. W ocenie eksperta, w dość wyrównanym starciu, Barack Obama zadał decydujący cios na sam koniec debaty. – Prezydent nie wypomniał Romneyowi jego wypowiedzi o 47 procentach Amerykanów, którzy są zależni od pomocy państwa – dodał Pisarski.

Jak zaznaczył Zbigniew Pisarski, do ostatniej debaty telewizyjnej w roli bezsprzecznego faworyta będzie przystępował Barack Obama. Dziś widać było, że Mitt Romney nie czuje się dobrze w tematyce polityki zagranicznej, zaliczył bowiem wpadkę, mówiąc o Libii – stwierdził prezes Fundacji im. Pułaskiego.

Ostatnie telewizyjne starcie kandydatów odbędzie się 22 października w Boca Raton na Florydzie. Wtedy głównym tematem dyskusji będzie polityka zagraniczna.

IAR/PAP

 

Tagged with:
 

Comments are closed.