To Romney zabiega o naszą sympatię, nie odwrotnie (IAR)

Wizyta w Warszawie była dla Mitta Romneya ostatnim etapem podróży po Europie w ramach kampanii wyborczej. Prawdopodobny kandydat Parii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oprócz stolicy, odwiedził również Gdańsk, gdzie spotkał się z Donaldem Tuskiem i Lechem Wałęsą.

Politolog Zbigniew Pisarski, prezes Fundacji im. Pułaskiego, podkreśla, że choć Mitt Romney wykorzystuje wizytę w Polsce do budowania własnego wizerunku, to polskie władze powinny z uwagą przypatrywać się deklaracjom kandydata. – Należy pamiętać, że to Romney zabiega o naszą sympatię, a nie odwrotnie – powiedział ekspert.

Zbigniew Pisarski zaznacza, że spotkania polskich władz z Mittem Romneyem nie mają dużego znaczenia. Dodaje jednak, że nie można lekceważyć kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezes Fundacji im. Pułaskiego przypomniał sytuację z wizyty w Polsce Francoisa Hollande’a, jeszcze wtedy kandydata na prezydenta Francji. Wówczas z Hollandem spotkał się jedynie prezydent Bronisław Komorowski.

IAR

Tagged with:
 

Comments are closed.