ŻYCIORYS

Zbigniew PISARSKI (ur. 1978) – politolog, komentator polityki zagranicznej i bezpieczeństwa międzynarodowego, przedsiębiorca i społecznik.

Działalność społeczna:

Działalność biznesowa:

  • Założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland S.A., firmy farmaceutycznej, producenta i dystrybutora medycznej marihuany jak również dostawcy usług przepakowywania w ramach importu równoległego w UE.
  • Prezes Zarządu i współwłaściciel firmy Terplast Nowe Technologie (TNT), spółki holdingowej będącej właścicielem m.in. firmy Agropoli Sp. z o.o. – polski lider w produkcji przędzy z polipropylenu. TNT poprzez swoje spółki zależne bada również przemysłowe zastosowania VR i AR.
  • Założyciel i Prezes Zarządu Play of Battle, studia wargamingowego, którego celem jest konceptualizacja, i budowanie realistycznych gier wojennych i symulacji strategicznych przeznaczonych do rozrywki i edukacji. Współzałożycielami są George Friedman i Jacek Bartosiak.

W 2010 roku Prezydent RP powołał go w skład Zespołu Doradczo-Konsultacyjnego przy Komisji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. W 2015 wyróżniony przez rząd Australii Endeavour Executive Fellowship w Australian Strategic Policy Institute.

Absolwent Uniwersytetu Wiedeńskiego (MA in European studies), studiował również na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Georgetown oraz University of Southern California. Absolwent studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską.

W przeszłości uprawiał lekkoatletykę zdobywając medale na dystansie 400m i 400mppł podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Prywatnie, mąż prof. Katarzyny Pisarskiej oraz tata Leny (2008) i Ignacego (2014).

MEDIA

KONTAKT

Praca

Zbigniew Pisarski
Założyciel i Prezes Zarządu
Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego
ul. Oleandrów 6
00-629 Warszawa

tel.: +48 22 658 04 01
e-mail: zpisarski@pulaski.pl

Prywatny

e-mail: pisarski@post.harvard.edu
Twitter: @Pisarski